תיקונים וטשטוש של איפור קבוע קיים

אחד הדברים הקשים שמצריך הרבה ידע ונסיון הוא כיצד לתקן איפור קבוע קיים? וכיצד לשנות גוון באיפור קבוע קיים?

ראשית, חשוב למרכז את העבודה ולברר האם האיפור הקבוע אמור להישאר  במקומו או שחלקו צריך להימחק?              תיקונים וטשטוש של איפור קבוע קיים

מחיקה של פיגמנט קיים
איפור קבוע שצריכים למחוק דהיינו להגיע למצב "הסתרה" כאילו לא היה הוא איפור קבוע שבו נשתמש בפיגמנטים שמיועדים לתיקונים. צבעי עור או צבעי מייקאפ בלשון מקצועית.

ארבעת הפיגמנטים המובילים בעבודת הטשטוש והמחליקה הינם:
30-עור בג'  =ללקוחות בהירות עור

10-עור ורוד= ללקוחות בהירות עור עם גוון עור ורדרד

11-עור חום= ללקוחות עם גוון עור חום עד חום כהה.

100-מייק אפ טוטאל= למחיקה של פיגמנט אדום

ניתן לערבב את הגוונים אחד עם השני כדי ליצור וריאציות חדשות של גוונים שיתאימו להליך הטשטוש של הפיגמנט אותו נרצה להעלים.

הגוון שנבחר או הגוון שניצור צריך להיות הגוון הכי קרוב לגוון העור הטבעי של הלקוחה שלנו, כאילו שאנחנו בעבודת איפור בוחרים עבורה את המייקאפ המתאים.

אחד הדברים שחשוב לדעת בתיקונים וטשטושים זה, שתיקון הוא תחילת תהליך שלא ידוע לנו בדרך כלל מתי הוא יסתיים. בדרך כלל נדרשות חזרות רבות עד לקבלת התוצאה האופטימלית.

אחד הכלים הנפלאים שיש לנו היום שיכול להשפיע על ההחלטה שלנו האם להיכנס מלכתחילה לעבודת המחיקה הוא הפיתוח של חברת ProfiMade הגרמנית בשם מד פיגמנט.בדיקת פיגמנט

המכשיר הנ"ל מאפשר לנו בקלות לאבחן את רמת הפיגמנט הקיימת בעור. האם יש כיסוי מלא ואז הסיכוי שנצליח לטשטש באחוז גבוה את הקיים את האיפור קבוע קטן או יש סיכוי כי יש מספיק בעור להחדיר את צבעי המחיקה ולטשטש את הקיים.

טכניקת הטשטוש והמחיקה חשוב ללמוד אותה נכון כי זווית המחט היא קריטית לכיסוי של הפיגמנט הקיים.

תיקונים וטשטוש של איפור קבוע קיים
תיקונים וטשטוש של איפור קבוע קיים
שינויי גוון של איפור קבוע קיים
שינויי גוון של איפור קבוע קיים מצריך ידע במיקרופיגמנטציה. כלומר אבחון של סוג הפיגמנט הקיים ובחירה של הפיגמנט שיכסה וישנה אותו. כאן חשוב להיצמד לחוקי הערבוב ולעבוד לפי החוק שפיגמנט חם סותר קר ולהיפך.הבהרה של איפור קבוע כהה לצבע בהיר תיעשה בשני אופנים:

  • הבהרה עם 30-עור בג' של כל האזור ואח"כ חזרה עם הפיגמנט הרצוי
  • החדרה רב פעמית של פיגמנט בהיר יותר לדוגמא בשפתיים.
  • תיקוני איפור קבוע בעפעפיים ייעשו בד"כ על ידי תחימת עם צבע בהיר שיבליט את האיליינר או ע"י הוספת צללית שתטשטש את האיליינר הבעייתי.
  • גבות שהפכו להיות אדומות מנטרלים עם פיגמנט 06-מבטל אדום ואחריו מחדירים פיגמנט חום שמכיל כמות קטנה או בכלל לא של פיגמנט אדום.
  • תיקון של שפתיים שהפכו להיות כחולות או סגולות נעשה בעזרת פיגמנט אדום!!!

למי שאומר, שזה לא את אלא המכשיר שלך כדאי לשמוע. רמת הדיוק והיציבות של המחט חשובים מאד לעבודת המחיקה כדי להגיע לדיוק וכיסוי מקצועי של הפיגמנט הישן.

עם זאת הידע של המאפרת בתורת המיקרופיגמנטציה בהבדלים בין סוגי הפיגמנטים השונים, בשליטה של ממה הם מורכבים הוא חלק חשוב וקריטי בעבודת טשטוש מוצלחת.

אחת ההמלצות שלי לעבודות טשטוש ומחיקה הוא להשתדל לעבוד עם פיגמנטים שאינם מכילים כמות גבוהה של גליצרין ,כדי שלא ישקעו עמוק מדי ובמקום לכסות את הפיגמנט הקיים ישתלבו איתו וישתנו לגוון בלתי רצוי חדש. על כל צבע חייב שיהיה סימון הרכיבים שלו. אם גליצרין מופיע במקום הראשון או השני סימן שהפיגמנט מכיל כמות גבוהה של גליצרין והוא יהיה כבד וישקע עמוק הרבה מעבר למה שאנחנו נכוון במקרים רבים.

עבודת המחיקה והטשטוש מצריכה ידע ושליטה בתכונות הפיגמנטים ומי שאינה בקיאה בחוקים של ערבובי צבעים, פיגמנט חם או קר כדאי לה להשתלם בנושא לפני שהיא מנסה לתקן או למחוק איפור קבוע בלתי רצוי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.