תיקוני גוון באיפור קבוע

תיקוני גוון באיפור קבוע
שמים פס או מוחקים?

היי חברות,
בפוסט הקודם (והשילשי בבלוג החדש שלנו) עסקנו בטכניקות החדשות באיפור קבוע. היום נעמיק עוד יותר, הפעם בתחום
תיקוני גוון באיפור קבוע ונעניק לכן מספר עצות שיסייעו לכן בעבודה עם הלקוחות.

אתחיל בכך שאציין כי קיימים 2 סוגי תיקונים באיפור קבוע:

  • שינוי גוון קיים וצביעתו בגוון חדש
  • מחיקה טוטאלית של הגוון הקיים וצביעת פיגמנט חדש

מי מאיתנו לא נתקלה בלקוחות שאינן מרוצות מהפיגמנט הקיים שלהן ומבקשות (לא מעט פעמים יש לציין) לשנות / לשפר אותו.
איך תטפלו בבקשות כאלה? כדי שלא נישאר רק ברמה התיאורטית אשתף אתכן במגוון בדיקות שאני מבצעת ואספק לכן מספר טכניקות תיקון המותאמות לאזור הטיפול.

אך לפני הכול, כלל אצבע חשוב עליו איני פוסחת:
אם השינוי המתבקש הוא בגבות למשל אני קודם כל בודקת את צפיפות הפיגמנט הקיים בהן. איך? באמצעות 'מד פיגמנט' – מכשיר שפותח בגרמניה ומודד את ריכוז הפיגמנט בעור.

  • מדוע זה חשוב? כי במידה שבאזור התיקון קיים ריכוז גבוה של פיגמנט מומלץ שתמתינו לדהייתו ושלא תתחילו מיד בתיקון.
  • מדוע חשוב להמתין? כי אם נתחיל מיד סביר להניח שהתיקון לא יצליח ושהלקוחה שוב לא תהיה מרוצה (ובזה אף אחת מאיתנו לא מעוניינת).
  • ואם הבדיקה מצביעה על ריכוז נמוך של פיגמנט? אז תוכלו להתחיל בעבודת התיקון ולבחור במגוון טכניקות כגון טכניקת המייק אפ, טכניקת גוון מבטל גוון ועוד.

עד כאן החלק העיוני של בית הספר ללימודי איפור קבוע שלנו. כעת נעבור לשיטות הטיפול ולעצות מעשיות שיסייעו לכן בביצוע תיקוני גוון בהתאם לאזורי הפנים השונים (בלוג מקצועי כבר אמרנו)? J

תיקוני גוון בגבות
אם אתן מעוניינות למחוק חלק מהגבה כדאי שתעשו זאת בטכניקת המייק אפ: בחירת גוון אחד או ערבוב מספר גוונים יחד היוצר גוון התואם לגוון עור הלקוחה. לאחר מכן נחדיר את הגוון באמצעות מחט עגולה )מספר 3 או מספר 5), נעבור ונכסה את האזור הרצוי.

גוון הגבה המטופלת כהה מאוד? אני ממליצה על 2 שיטות טיפול:

  • לבצע את שיטת ההשערה על הגבה הכהה עם מחט מספר 1 וצבע עור בז' מספר 30.
  • לעבור עם מחט עגולה (מספר 3 או 5) על כל הגבה עם צבע עור בז' ועליו עם צבע חום שוקו (02). לקבלת תוצאה סופית ומושלמת של צבע חום יפהפה מומלץ לחזור על הפעולה מספר פעמים (במספר מפגשים).

תיקוני גוון בעפעפיים
בשונה מהגבות, אייליינר שיושם בצורה לא נכונה קשה מאד למחוק (במיוחד אם הגוון שלו שחור). מה כן ניתן לעשות? להיות יצירתיות: תוכלו להוסיף לסוף האייליינר פס דק או עבה בגוון בהיר כגון בז', חום זהוב, לבן צמוד, שיעניק לכן אפקט ישר והדגשה לפס החדש.
בנוסף, תוכלו לבצע את טכניקת הצלליות שתפסה תאוצה לאחרונה או את שיטת האיפור המעושן המאפשרת לטשטש אייליינר עקום מבלי להזדקק לתיקונים ארוכים ומייגעים.

תיקוני תיחום וגוון בשפתיים
תיקונים בשפתיים נעשים בעיקר בקו התיחום (נדיר שתידרשו לתקן את אזור מילוי השפתיים). אך גם בתיקון קו התיחום חשוב שתבדקו קודם האם הקו ממוקם היטב וכן האם אתן נדרשות רק לשנות את הגוון או למחוק את התיחום הקיים וליצור אחד חדש ובמיקום שונה.
התיחום של הלקוחה ממוקם גבוה מדי מעל השפה? במקרה כזה אני ממליצה להתחיל במחיקה בטכניקת המייק אפ – מקמו את התיחום החדש במקום הרצוי ולבסוף טשטשו את קו התיחום המיותר בטכניקת המייק אפ.
שיטה נוספת שנפוצה אף היא בשנה האחרונה היא הוספת פס הבהרה מעל לקו התיחום החדש, כזה שיטשטש את הקו הישן ויאפשר לנו לדלג על שלבי מחיקה רבים.

ומה לגבי שינויי גוון בשפתיים? 
גוון כהה מאוד למשל תוכלו להבהיר באמצעות שילוב של פיגמנט ורוד עם אדום. וכיצד נכהה גוון? זה כבר משחק ילדים לכל אחת מאיתנו, אך יחד עם זאת חשוב שנקפיד על כללי האצבע הבאים:

  1. אין לערבב צבע חם עם צבע קר.
  2. לבדוק כבר בהתחלה את ריכוז הפיגמנטים בעור הלקוחה, טרם המחיקה.
  3. לא לשכוח שלעור יש יכולת מקסימלית לקלוט פיגמנט – עור שרווי בפיגמנט ישן לא יקלוט את הפיגמנט החדש (אם תנסו בכל זאת ייעלם הפיגמנט החדש לאחר הקילוף).

זהו לבינתיים,
בפוסט הבא נמשיך בלימודי האיפור הקבוע ונלמד על טכניקות חדשות בתחום. 
שלכן, ענת ויל סמדג'ה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.