מיקרופיגמנטציה – תורת הצבע

מיקרופיגמנטציה
תורת הצבע

היי חברות, מה שלומכן?
היום נתעמק ונסביר את המונח 'מיקרופיגמנטציה' – תחום שכולנו חייבות להכיר היטב כמאפרות קבועות
העוסקות מדי יום בהתאמת גוונים ללקוחותינו היקרות.

מיקרופיגמנטציה – מה זה בעצם?
מדובר בשיטת טיפול, הליך קוסמטי – רפואי, במסגרתו מוחדרים מתחת לעור הגוף מיקרו פיגמנטים (פיגמנטים זעירים) לצרכים אסתטיים. בטיפולי מיקרופיגמנטציה מוחדרים הפיגמנטים אל תוך שכבת הדרמיס העליונה של העור, קרוב מאוד לפני העור החיצוני, מה שמעניק לנו יכולת לשפר, לשנות או לתקן את גוון העור הטבעי, כמו גם לבצע מגוון טיפולים אסתטיים כגון יצירת מראה של שיער או זקיקי שיער בעור, עיצוב קבוע של גבות, ריסים ושפתיים, הדגשת תווי פנים שדהו במשך השנים, הבהרת כתמים, טשטוש צלקות ועוד.

האם נדרש ללמוד את התחום?
בוודאי שכן. בדיוק כמו בכל תחום אחר הקשור בהתאמה ושינויים של גוונים (ספרות, קעקועים ועוד), גם במיקרופיגמנטציה חשוב וצריך ללמוד את החוקים והכללים, בייחוד כשמדובר בטיפולים בהם מוחדרים פיגמנטים מתחת לעור.
אז נכון, המדע והטכנולוגיה מעניקים לנו כיום מגוון כלים ומכשירים מקצועיים המאפשרים לנו לזהות בקלות את הפיגמנטציה הטבעית של הלקוחה (ולבחור את הפיגמנט המתאים ביותר בקלות), אך יחד עם זאת חשוב שכל מי שעוסקת בתחום תדע ותכיר את חוקי הבסיס גם ללא מכשור.

מדוע חשוב ללמוד מיקרופיגמנטציה?
השליטה בתורת הצבע הינה המפתח להחדרת פיגמנט נכונה ומהווה את הבסיס לכל טיפול של איפור קבוע. כמו בכל התחומים הקשורים בשימוש בגוונים (קעקועים, צביעת שיער ועוד) כך גם באיפור קבוע: מי שתדע כיצד מתנהג כל גוון, מה משפיע על הישרדותו לאורך זמן, כיצד להתאים גוון ללקוחה ועוד, תוכל להגיע לתוצאות הרצויות ומכאן – ללקוחות מרוצות.

מה כוללים לימודי המיקרופיגמנטציה?
בסדנאות מיקרופיגמנטציה נלמד על סוגי הפיגמנטים הקיימים, הכימיה שלהם, ההבדלים בין הגוונים השונים, אילו גוונים מכיל כל פיגמנט ועוד.

ומה בשלב המעשי אתן שואלות? בחלק הזה נלמד מגוון שיטות וטכניקות:

  • כיצד נאבחן את הפיגמנט המדויק של עור הלקוחה ונבחר בהתאם את הפיגמנט הנכון
  • כיצד לערבב פיגמנטים קיימים אחד עם השני כדי ליצור גוון חדש בצורה בטוחה וללא חשש משינויי גוון בעתיד.
  • כיצד להחדיר פיגמנטים באופן נכון ומדויק

בנוסף, נלמד על מגוון טיפולי איפור קבוע והבעיות שעלולות להיווצר בתהליך שלהם. בהדמיית זקיקי שיער בקרקפת למשל נלמד על השינויים שעלולים להתרחש בגוון לאחר החדרתו בשל חומציות הקרקפת וחשיפתה הגבוהה לאור השמש.

מעוניינות להכיר את כל הסודות והכללים במיקרופיגמנטציה? 
אני מזמינה אתכן להירשם לסדנא מקצועית ומרתקת למאפרות קבועות בה תכירו את הפיגמנטים ותכונותיהם, שילובים נכונים, ערבובים, מחיקות ועוד.

ניפגש בפעם הבאה,
ענת ויל סמג'ה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.