איפור קבוע מחיקות ותיקונים

איפור קבוע
על שינויי גוון, אי סימטריות ומה שביניהם

היי חברות,
אם גם אתן שמעתן מלקוחות שעברו תהליך של איפור קבוע את המשפט "חשבתי שאחרי האיפור הקבוע לא אצטרך יותר להתאפר…"? – אתן לא לבד.
בפוסט שלפניכן (החגיגי והראשון של הבלוג שלנו) נתמקד ב-2 בעיות נפוצות איתן אנו מתמודדות יומיום כמאפרות איפור קבוע: שינויים בגוון האיפור לאורך זמן וחוסר סימטריות, ובעיקר – ננסה להסביר כיצד להימנע מהן.

נתחיל. מדוע לקוחות מביעות חוסר שביעות רצון בשני התחומים האלה?
כדי לענות על שאלה זו ניזכר לרגע מיהן הלקוחות המעוניינות באיפור קבוע ובעיקר בצרכים, בדרישות ובציפיות שלהן מהתהליך:

 • נשים שמבלות את רוב יומן בפגישות ואין להן את היכולת והזמן לוודא כל כמה שעות את מצב האיפור שלהן ולשפרו בעת הצורך. לנשים אלה מעניק האיפור הקבוע מעין ״שקט נפשי" – תחושת ביטחון שמאפשרת להן לומר לעצמן (וגם להרגיש כך): ״אני נראית מטופחת״. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי עם השנים עלולים להתרחש שינויים בגוון המקורי שבחרו, מה שגורם לחלק מהן חוסר שביעות רצון מהמראה ורצון לשפר ולתקן.
 • אנשים שחלקים שונים בפניהם, שאמורים היו להיות שווים וסימטריים, אינם כאלה. למשל הגבות שמטרידות אותנו לא פעם בבואנו לציירן וגורמות לנו להתלבט ארוכות כיצד לצייר גבה אחת כך שתהיה זהה בדיוק לשנייה.

    נתחיל באי סימטריות של הגבות

 • ערבוב פיגמנטים מנוגדים המבטלים האחד את השני
 • עבודה עם פיגמנטים בעלי איכות נמוכה שאינם מיוצרים בהתאם לתווי התקן האירופאיים
 • סיבות אובייקטיביות נוספות כגון העובדה הפשוטה שפיגמנטים מסוימים לעולם לא יישארו דומיננטיים כמו ולנו מכירות את הבעייתיות הקיימת בכל הקשור לדיוק וסימטריות בציור איפור קבוע של גבות. מה עושים? הרשו לי להציג פתרון פשוט ויצירתי (מסוג הפתרונות שאומרים עליהם 'איך לא חשבו על כך קודם'): סרגל לעיצוב גבות.
  הסרגל, שפותח ומיוצר בגרמניה ומיובא בבלעדיות על ידי ביוטי לוק, מעניק פתרון יצירתי לבעיית האי סימטריות של הגבות ומאפשר למאפרות שבינינו לעצב את הגבות באופן סימטרי ושווה כך שהלקוחות שלנו יהיו מרוצות. בואו ללמוד עוד על סרגל עיצוב הגבות

  כעת נעבור לבעיה נפוצה נוספת בתחום האיפור הקבוע – שינויים בפיגמנט שבחרנו.
  לא פעם אני נתקלת בקוסמטיקאיות אובדות עצות התוהות מדוע הפיגמנט בו השתמשו באיפור הקבוע שינה לפתע את הגוון שלו.
  לפני שנמשיך, חשוב לציין כי שינויי גוון לאחר החדרתו (כמו גם הקילוף), עלולים לנבוע ממגוון סיבות:

  • אי התאמת הגוון שנבחר לפיגמנטציה הטבעית של עור הלקוחה

  ביומם הראשון וישתנו לאחר מספר חודשים

   לפניכן מספר מקרים נפוצים של איבוד ושינוי בגוון והסיבה להם:

 • פיגמנט חום לגבות הופך עם הזמן לאדום או לאפור וכו' פעמים רבות בגלל שהפיגמנט שהוחדר הכיל כמות גבוהה של גוון אדום שמיועד למעשה לתיחום שפתיים.
 • גוון חום לתיחום השפתיים המשנה את צבעו לאפור או ורוד – תופעה קלאסית של שימוש בפיגמנט חום המיועד למעשה לאזור הגבות.
 • גווני ורוד או בורדו ההופכים לכחול / סגול כתוצאה מאבחון שגוי של הפיגמנט ביחס לפיגמנטציה הטבעית של עור הלקוחה.
 • פיגמנט שחור לאייליינר שב- 99% מהמקרים משתנה והופך לכחול / אפור ולעתים אף לירוק.

      איך מתמודדים?

 • ראשית, באמצעות הקפדה על שימוש בפיגמנטים המיועדים לאזור הספציפי בו אנו רוצות לטפל. הקפדה זו תקל עלינו בעת העבודה, תפחית משמעותית שינויי גוון שידרשו חזרה מיותרת על האיפור בעתיד, ובעיקר – תימנע עוגמת נפש מאתנו ומהלקוחות.
 • שימוש בפיגמנטים איכותיים בעלי תווי תקן – יצרני הפיגמנטים האירופאים למשל (הגרמניים בעיקר) מחויבים לציין על גבי אריזת הפיגמנט את אזור הפנים לו הוא מיועד, זאת כדי למנוע שימוש לא מדויק ונכון שיביא לשינוי בגוון.
 • שימוש בטכניקה – נדרשתן בכל זאת לבצע תיקונים? ישנם בשוק מוצרים רבים שיסייעו לכן לעשות זאת נכון. גוון אדום למשל ניתן לתקן באמצעות הצבע "מבטל אדום", גוון אפור תוכלו לבטל באמצעות צבע חום המכיל ריכוז גבוה של פיגמנט אדום ועוד. בואו להכיר את כל הצבעים המיוחדים שלנו שיסייעו לכן להגיע לתוצאה הרצויה.
 • ובעיקר, באמצעות תיאום ציפיות מקדים עם הלקוחות – להסביר ללקוחות כבר בתחילת הדרך כי שינויי גוון עלולים להתרחש וכי מדובר בתופעה נפוצה ושגרתית.

רגע לפני שניפרד, חשוב לי להזכיר לכולנו: 
מה שלא עושה הטבע עושה הצבע. אך זכרו שאת הצבע אתן בוחרות ולכן חשוב לבחור אותו בקפידה ובהתאם לכללי המיקרופיגמנטציה.
זכרו כי בחירה נכונה או שגויה של פיגמנט היא שתקבע בסופו של טיפול אם הוא יוגדר כהצלחה או ככישלון של האיפור הקבוע. אבחון הפיגמנטציה הטבעית של הלקוחות ובחירה נכונה של הפיגמנט הם השלב הראשון והחשוב בדרך לתוצאה הרצויה ולאיפור מוצלח.
יחד עם זאת חשוב לזכור גם כי אמנם ניתן להשהות שינוי גוון באמצעות תוספת פיגמנט אך קשה מאד למנוע אותו לחלוטין.

זהו להפעם. ניפגש כאן בפוסט הבא.
בינתיים, אתן מוזמנות לשאול שאלות, להעיר ולהגיב על הפוסט או על הבלוג החדש שלנו. מבטיחה לענות על כל פנייה.

שתהיה לכולנו שנה טובה,
ענת ויל סמג'ה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.