fbpx

איפור קבוע גבותבשנים האחרונות חלו לא מעט שינויים ופיתוחים בעולם של היופי, האסתטיקה והקוסמטיקה. נשות מקצוע רבות מציעות טיפולי יופי שונים המבוססים על התאמה אישית של פעולות או חומרים שמוחדרים לעור. נשים רבות רואות בהגעה מפעם לפעם אל הקוסמטיקאית הזדמנות לחידוש העור, תיקון ליקויים שהן חושבות שקיימות וכמובן שדרוג ושיפור המראה של עור הפנים. בזכות טכנולוגיות שונות שמתפתחות עם הזמן (וכל הזמן) אפשר גם להתחיל לבצע פעולות שלא היו מוכרות קודם לכן ויש בהן כדאי להביא בשורה אמיתית לכל מי שדואגת לטיפוח שגרתי וקבוע של עור הפנים וההופעה הכללית שלה.

מה זה איפור קבוע?
איפור קבוע הוא בדיוק מה שנרמז מהשם שלו – צביעת עור הפנים במקומות מסוימים על מנת לחסוך חזרה יומיומית על אותה פעולה של איפור. איפור קבוע גבות, למשל, הוא יצירת גבות מלאכותיות שלא צריך לעצב או לסדר אותן מדי פעם אלה הן מקועקעות בעור בצורה תמידית ובלתי נמחקת. אפשר לומר שמדובר בסוג מסוים של פעולת קעקוע, שכן חומר מעורבב בצבע מוחדר אל העור כך שהוא נשאר ונשמר ולא צריך לחזור עליו. ישנם תחומים מוכרים ונפוצים מאד באיפור קבוע – עיצוב הגבות, תיחום השפתיים והגבהת עצמות הלחיים. כל אלה מבוצעים על ידי החדרת צבע (איפור) כך שלא צריך לעשות זאת באופן יזום.

על מנת ליצור איפור קבוע גבות או כל סוג אחר של איפור קבוע – יש צורך בפגישות מקדימות עם אשת המקצוע, שכן לכל אישה ולכל לקוחה יש את מבנה הפנים וצורת הראש שלה ומדובר בטיפול שמבוצע אך ורק בהתאמה אישית מדויקת וספציפית. אי אפשר הרי ליצור את אותן הגבות בדיוק עבור יותר מאישה אחת ומכאן שצריך לבצע הכנה מוקדמת שכוללת סימולציה. אשת המקצוע שלבטח יש לה ניסיון ומיומנות תציע, קודם כל, את מה שנראה לה שהכי יתאים לצורה של הראש והפנים וכמובן שלפני הביצוע הלקוחה תצטרך לאשר שאכן הסימולציה נראית לה נכונה, מתאימה והכי חשוב – מוצאת חן בעיניה.

אצל מי עושים איפור קבוע?
בין אם בוחרים לעשות איפור קבוע גבות ובין אם בוחרים תיחום שפתיים או יצירת צלליות מעל העיניים – תמיד צריך קודם כל להיפגש עם אשת מקצוע ולהבין במה מדובר. חשוב לחוש בנוח בנוכחותה, להתרשם מרמת הידע והמקצועיות שלה וכמובן לראות תמונות של עבודות דומות שהיא ביצעה. רוב הקוסמטיקאיות מחזיקות תמונות של לפני ואחרי יצירת האיפור הקבוע וכך אפשר להתרשם מרמת הידע והביצוע ולא פחות חשוב – מכמה התוצאה קרובה למציאות. אף אישה לא רוצה שהפנים שלה ייראו מלאכותיים או כאלה שנצבעו בצורה מלאכותית. למראה הטבעי, העדין והקליל יש חשיבות גבוהה במיוחד בתחום זה.

כדאי מאד לקבל הסבר מאשת המקצוע אודות התהליך, הכנת העור וכמובן השימוש במכשור המתקדם. עבור אישה שמעולם לא חוותה את התחושה של פעולת הקעקוע בעור ייתכן ויהיה קשה להתרגל ויהיה מדובר עבורה בכאב לא פשוט, אך ללא ספק התוצאה תהיה שווה את המאמץ והסבל הקצר. חשוב לקבל את כל ההנחיות בנוגע להרגעת העור לאחר הטיפול על מנת שהאדמומיות הצפויה לא תישאר למשך הרבה מאד זמן והאזור שטופל לא יזדהם, חלילה. דבר נוסף ולא פחות חשוב הוא התחושה שהלקוחה יכולה לקחת את הזמן שלה לחשוב ולקבל החלטה ואין היא בשום סוג של לחץ.

האם יש סיכונים לטיפול?
כמו בכל פרוצדורה שמבצעים בגוף גם כאן ייתכנו סיכונים שכדאי לדעת אותם כבר מההתחלה. ישנן נשים שעור הפנים שהלן עדין ודק מאד וייקח להן יותר זמן להתאושש או עד שישימו לב שהאדמומיות יורדת. יש חשיבות גבוהה מאד לבחירה מושכלת של הגוון שבו עושים שימוש ואחד הסיכונים הוא שהגוון לבסוף יתברר כלא נכון או לא מתאים. בכל סוג של עור עלולות להופיע תופעות לוואי שונות כתוצאה מהחדרת חומרי הצבע אל תוך העור פנימה ולכן חשוב מאד להיות קשובה לעור ולגוף, להסתכל במראה ולשים לב היטב לכל שינוי או תחושה שעלולים להצביע על כך שהטיפול לא בהכרח מתקדם על פי התכניות. בכל מקרה במידה ומתעורר חשש אפשר וכדאי לפנות אל אשת המקצוע שביצעה את הטיפול ולקבל ממנה את העצות מה לעשות ואיך להתמודד.